Zczuba.tv

Aktualności

Przegrana z AP 21 Kraków

• autor: beroki, 2014-04-06 12:49

W rozegranym w niedzielne przedpołudnie meczu sparingowym Zagłębie 1999 ponownie musiało uznać wyższość swoich rówieśników z Akademii Piłkarskiej 21 Kraków. Podopieczni Mirosława Szymkowiaka pokonali nasz zespół 5:2 (3:1). Bramki dla Zagłębia zdobyli: Michał Jacuniak z podania Michała Wrony i Kamil Koster po dośrodkowaniu Piotra Porady.

Zagłębie wyszło na prowadzenie w 17 minucie, gdy po składnie wyprowadzonym kontrataku Michał Wrona zagrał do występującego na nietypowej dla siebie pozycji prawoskrzydłowego Michała Jacuniaka (na zdjęciu w zielonym stroju osaczony przez krakowian), który zbiegł do środka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił tuż przy słupku. Od tego momentu zaczęła się zaznaczać przewaga gości, którzy lepiej operowali piłką grając najwyżej na dwa kontakty i szybką, kombinacyjną grą rozrywali szyki obronne sosnowiczan. Przed przerwą AP 21 wyszła na prowadzenie 3:1, a wszystkie bramki dla gości padły po błędach, czy wręcz asystach ze strony naszych obrońców. W 4 minucie drugiej połowy Zagłębie przeprowadziło swą najładniejszą akcję - Wojtek Bała podał w tempo na wolne pole, lewym skrzydłem pognał Piotrek Porada, idealnie dośrodkował, a Kamil Koster wślizgiem trafił do siatki rywali. W ostatnim kwadransie spotkania goście zdobyli jeszcze dwa gole pieczętując swoje zasłużone zwycięstwo.

Dziękujemy naszym przeciwnikom za przyjęcie zaproszenia, przyjazd do Sosnowca i zademonstrowanie niezłych umiejętności w cennym dla nas meczu towarzyskim.

Zagłębie zagrało w składzie: Adamus (Możdżeń) - Porada (Kociszewski), Kujawa (Słabosz), Kirejew, Knochowski - Wojtasik - Jacuniak (Krajewski), Wrona, Bała, Korczek - Koster.