Zczuba.tv

Aktualności

Zwycięstwo z JFV Nordwest

• autor: beroki, 2014-10-29 17:46

Drużyna Zagłębia Sosnowiec 1999 w swoim drugim meczu w Oldenburgu wygrała 5:1 (1:1) z miejscową drużyną JFV Nordwest U-15. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Bartłomiej Korczek, Kamil Koster -3 oraz Kacper Szmytkowski. Trzy asysty zaliczył Sebastian Majewski, a jedną Sebastian Dudała. Na zdjęciu na bramkę gospodarzy atakuje Michał Wrona, lecz tym razem nie skończyło się golem.

Więcej o meczu - w rozwinięciu.

W deszczowe, ale dosyć ciepłe środowe popołudnie Zagłębie zmierzyło się z utytułowaną ekipą z Oldenburga - trzykrotnymi zwycięzcami regionalnej ligi w swojej kategorii wiekowej. JFV Nordwest nie prowadzi odrębnej drużyny z rocznika 1999, wobec czego przyszło nam zagrać z zespołem złożonym głównie z zawodników urodzonych w 2000 roku. Rywal jednak był wymagający i prezentował wiele pozytywnych cech niemieckiej szkoły piłkarskiej, a najwięcej problemów naszym chłopcom sprawiali bardzo szybcy i dobrze wyszkoleni technicznie ciemnoskórzy gracze ofensywni z Oldenburga.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i mimo że Zagłębie miało przewagę pozycyjną, to szybkie kontry gospodarzy przynosiły im szanse bramkowe. Po jednym z takich ataków, w 33 minucie spotkania, nasz bramkarz sfaulował poza polem karnym w sytuacji sam na sam napastnika gospodarzy. Sędzia udzielił mu reprymendy mówiąc, że to powinna być czerwona kartka, jednak pozwolił mu pozostać na placu gry. Drużyna karę jednak poniosła, bo gospodarze dobrze wykonali rzut wolny i po mocnym, płaskim strzale przy słupku objęli prowadzenie. To wydarzenie jeszcze bardziej zmobilizowało sosnowiczan, którzy w 36 minucie doprowadzili do wyrównania. Lewą stroną przedarł się Sebastian Dudała, zgrał piłkę na środek pola karnego, a Bartek Korczek technicznym strzałem z pierwszej piłki trafił pod poprzeczkę.

W drugiej części meczu dominacja Zagłębia była wyraźna. Uwidoczniła się przewaga fizyczna naszego zespołu, a poza tym wreszcie mogliśmy oglądać wiele ciekawych, dobrze zazębiających się akcji Zagłębia, kończonych strzałami. Ponownie z dobrej strony pokazał się Kamil Koster, który wszedł na sztuczną murawę po przerwie i już w 2 minucie obecności na boisku trafił do siatki wykorzystując dośrodkowanie Sebastiana Majewskiego. Była to prawie dokładna kopia akcji, która dała nam prowadzenie w meczu z berlińczykami. Pięć minut później najpierw z prawej strony dośrodkowywał Sebastian Dudała, lecz zbyt mocno, jednak piłkę przejął z lewej Sebastian Majewski i wrzucił ją przed pole bramkowe, a Kamil Koster szczupakiem, głową wpakował ją do siatki. Zagłębie przypieczętowało wygraną w końcówce spotkania. Najpierw w 69 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Majewskiego obrońca gospodarzy prawie strzelił bramkę samobójczą, a piłkę do siatki z najbliższej odległości ostatecznie skierował Kamil Koster. Minutę później indywidualną akcję przeprowadził Kacper Szmytkowski - przyjął podanie z głębi pola, podciągnął z piłką pod pole karne, przełożył ją na prawą nogę i strzelił mocno z linii pola karnego w górny róg bramki. Gospodarze w drugiej części spotkania nie byli w stanie poważnie zagrozić sosnowieckiej bramce. Na uwagę zasługiwał także debiut Michała Jacuniaka na nowej dla niego pozycji - całą pierwszą część meczu rozegrał jako środkowy obrońca.

Zagłębie zagrało w zestawieniu: Adamus (Puczyński) - Słowikowski, Jacuniak (Koster), Wrona, Kirejew (Zagórski) - Bała - Paździor, Szymański, Korczek (Porada), Majewski - Dudała (Szmytkowski).

Nasi chłopcy odczuwają już trochę trudy spotkań dzień po dniu, wobec czego w czwartek będą mieli trochę luźniejszy dzień - przed południem lekki trening, a po obiedzie - wyjazd nad Morze Północne i spacer po plaży. W piątek i sobotę czekają nas mecze z drużynami ze szkółki piłkarskiej prowadzonej przez byłych zawodników St. Pauli, złożonymi z zawodników pochodzących z Bremy i z Hamburga.